CORONA OF THE HIMALAYAS

 

Do you know the Everesting challenge, when you climb the height of Everest on a chosen hill? You repeatedly ride up and down until you climb the height of Mt. Everest. Do you think it would be possible to "climb" the whole crown of the Himalayas in this way in six weeks?

120.000+ m     /     3.000+ km     /     42 dní ?

ABOUT

CORONA OF THE HIMALAYAS

Našim cílem je na každém z vybraných 14 alpských stoupáních nastoupat výšku Mt. Everestu. Pojedem v rytmu den jízda, po té dva dny regenerace, přesun a chystání na další výjezd. Celá akce tak zabere 6 týdnů (14 x 1 den výjezd + 14 x 2 dny regenerace/přesun). 14 x 3 = 42 dní. Začínáme 19. dubna.

WHY CORONA?

Climber who climbs all fourteen 8.000meter peaks earns the Crown of the Himalayas. We want to get an imaginary crown by climbing the same meters. Without the pandemic, this project would not have happened, that's why we called it the Corona of the Himalayas.

WE SUPPORT

We got in touch with the Dobrý Anděl (Good Angel) Foundation and during our challenge we will raise funds for children who have had a harder time in life. We will also ride with the EPP app and send points for a good cause. How many points will we score? 

WHICH CLIMBS WILL WE DO?

To jste mohli sami ovlivnit. Vybrali jsme 38 slavných alpských stoupáních, o kterých jsme vás nechali hlasovat na našich sociálních sítích. V konečném výběru jsme to zohlednili a sestavili následující itinerář. 

WHAT ELSE WILL WE DO?

In addition to the climbs themselves, which is hard on its own, we will do research during on human metabolism under such a load. And we will also try to record and photograph the whole event and share these outputs with you.

WHERE YOU CAN FIND US?

Absolutely everywhere. You will be able to track us online using GPS tracking. We will publish all information on our social networks. We will publish summaries here on this website. We will include videos, images, online streams and more.

HOW IT ALL STARTED?

In the autumn of 2020, we completed 2x Everesting on Dlouhé Stráně. We liked it and the idea of getting Crown of the Himalayas in this way born. Utter nonsesne. But it was such good nonsense that there was no way back. 

Máme hotovo! 🙂 Zdolali jsme:

m to climb

kilometres

Energy in KJ

hours of riding

Náš cíl je

jako:

 • 800 x vyjet řevničák
 • 400 x vyjet na Dlouhé Stráně
 • Vyjít 1.200.000 schodů
 • 30 x projet D1
 • 266 x trasa metra C
 • 17.340 x oběhnout fotbalové hřiště
 • 200 porcí edgara
 • 550 μs of operation of Dlouhé Stráně power plant
 • Uvařit 856l vody
 • 5 Tour de France
 • 24,5 dne
 • 73,5 pracovní směny
DĚTI KORONY HIMÁLAJE

DĚTI KORONY HIMÁLAJE

Jeden z nejdojemnějších dní projektu Korona Himálaje je za námi. Po třech měsících jsme se setkali s dětmi z naší sbírky. Až na Dominika, který měl...

V radiožurnálu s Lucií Výbornou

V radiožurnálu s Lucií Výbornou

O kopcích, o sněhu a o sbírce. O tom jsme si povídali s Luckou Výbornou ve středečním vysílání. Zatímco my se na každém ze 14 alpských vrcholcích...

Report z poloviny – video

Report z poloviny – video

Jakých bylo Prvních 7 Everestingů? Na cestě jsme už přes měsíc, trochu jsme si zavzpomínali a shrnuli, i s obrazem, jaká vlastně ta první sedma...

Je vybráno přes 50.000 Kč! Děkujeme!

Je vybráno přes 50.000 Kč! Děkujeme!

  Náš "Himálajing" provází DOBROČINNÁ SBÍRKA pro pět dětí. A vy, naši skvělý dárci, se tak stáváte součástí nejen našeho stoupání, ale i boje o...

FACEBOOK

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Type: OAuthException
Subcode: 460
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Další podařený trénink. 2500 metrů nastoupáno. 🥳🥳 ... DalšíMéně

Komentovat na Facebooku

2500 m je uz vydareny trenink 👏 Uzivej, kocko 😃

Ráno se nám nechtělo ani vylézt z auta. A nakonec jsme tam dohromady práskli 6500 výškových metrů 🔥

*Já dívčích 3000m a 32km, Pavel 3500m a 37km.

To se vyplatilo to dneska nevzdát!
... DalšíMéně

1 měsíc před
Markéta Peggy Marvanová FanPage

Kdyby existovala soutěž o nejinfantylnější sportovkyni, vyhrála bych?

Barvy prostě miluju. A tak jsem dneska mlhu na skialpech krájela jako sob s myškama na rukou, kytkama na krku, se zeleným nápojem v batohu a s medvědem na gumě.
... DalšíMéně

Komentovat na Facebooku

Vždyť je to naprosto čupr supr! Většina lidí vypadá, jak když právě vylezou z Hudáče, vybaveni dle nejnovějších katalogových trendů a tohle má prostě svůj originální styl! 😀

Není to o barvě jako takové, ale o barvách duše 😃 úsměvu, radosti z maličkostí, takové to sluníčko, když potkáš, a říkáš si: HIML HERGOT DONR VETR FIX HALELUJA.. 😃 a směješ se TAKY 😃

nechceš jít někdy na Cibulku? To bych se vybičoval k nějakému výkonu

Tyjo, potkat Tě takhle v mlze na hřebeni po vánoční oslavě, nejdřív bych rychle přemýšlel, jestli jsem včera nepil něco co si nepamatuju.

Jseš zábavná, parádně 😃😄😊

Naprosto v poradku! 😁😁 ty rukavice jsou uplne bozi 😁

Kde se hlasuje?

View more comments

První stopou.Ta božská vlastnost v podobě vybrání si cesty, co náhle skončí, mě nepouští. Opět se ocitám sama a v tichu, uprostřed pláně plné sněhu. Nejsem v hluboko v divočině, jen pár metrů od Šumperka a přesto mě to dojímá. Pokračuji. Brodím. Usmívám se i děsím. Sníh mi taje v botách a postupně stále více chladí konečky prstů. Hlava se toulá a odpočívá. V myšlenkách mi problikávájí vzpomínky z výzvy za polárním kruhem. Tam bych si lehkovážně sníh do bot padat nenechala! ..Uklidňuji svoji dnešní nerozvážnost. Tehdy jsme s Adamem za polárním kruhem intenzivně brodili sníh skoro 30 dní a stalo se toho tolik, že mě i jen vzpomínky na tu výzvu úplně přenáší v čase. 'Vidím se jak drkotajíce zuby vstávám do -37°. Nechce se mi. Tiše v hlavě jen děkuji Adamovi, že dnes ráno našel větší morál, vstal dřív a uvařil snídani. Čeká nás těžká první půl hodina, než v botách rozehřejeme prsty od nohou. Vidím i další vzpomínku, jak rozděláváme oheň v prvním srubu na trase, jedenáctý den. Ze spacáků kape voda, protože deset dní pohlcovaly naší vlhkost. Už skoro nefungovaly. Máme omrzlé boky a každé ráno na kůži sledujeme rozšiřující se puchýře.' Zážitky mi blýskají hlavou rychle a zanechávají ve mně velké a silné emoce. 'Jak se směju, když si do sání kupuju osm zmrzlin a beru si je na trek, protože tady na severu mi neroztajou!' Jsem tak zaneprázdněná vzpomínáním, že si ani nevšimnu srnky stojící hned vedle mě. Vyplašila jsem ji. Ona mě taky. Když se rozebíhá do lesa narušuje ticho i moje myšlenky. Jsem zpátky z Laponska v Šumperku. Emoce uvnitř mě ale ještě dohořívají.

První stopa. Knížka co vznikla z výzvy Lapland extreme challenge je alespoň částečným prostředníkem nezvyklých zimních zážitků čtenářům. Stále si ji kupujete a píšete mi krásné recenze. Třeba i takové jak ji po nocích čtěte s čelovkou a prožíváte úplně naplno. Děkuji, že bude opět pod několika vánočními stromečky. Dojímá mě to. ❤️

Pokud by snad ještě někdo chtěl mít knížku do Vánoc, dokážu je ještě dnes a zítra poslat. Existuje i ebook knížky z Tour Divide, ta dorazí e-mailem hned a i do ebooku umím udělat věnování ;). E-shop najdete na mých stránkách peggymarvanova.cz

Krásné první stopy vám všem!
... DalšíMéně

Komentovat na Facebooku

Právě jsem objednala a hned zaplatila tak věřím že to do pátku stihne přijít. Moc děkuji

Krasna kniha…rada se k ni zase vrátím.

Tyjo, já se ti tu bez mučení přiznávám, že ačkoliv to mám doma už snad dva roky, ještě jsem to neotevřel. 😒 Na to jakej jsem zrovna já čtivec je to normální ostuda. To přes svátky napravím.

Moje letošní tréninkové shrnutí:

Obor sportovní trénink. Letos ho vystudovat mě stálo příliš mnoho a dalo příliš málo. Je to paradox, ale právě učení této problematiky skrze 'instituci' školu mě stálo čas, za který bych se toho v @andrlesport od trenéra @ondrasekpavel naučila mnohem víc.

Necelý měsíc před závodem @1000milesadventure jsem po šílené zkušenosti u státnic odložila učení a začala trénovat. Neměla jsem moc času, ale fungovalo to perfektně. Byla jsem silná a připravená. Zlepšila jsem svůj čas o 10% i přes problémy s elektronikou..

Další můj sportovní vývoj pak omezilo druhé kolo státnic a stres, že výsledek možná nemůžu ovlivnit. Že je v rukou někoho, koho nikdy nepochopím. Ale povedlo se, díky bohu. Potřetí už bych to psychicky nezvládla!

Následovalo dlouhé období práce a únavy, kdy jsem nevěděla, co bude a trénovat mi moc nešlo. Spala jsem snad celé týdny. Skončilo vzdáním závodu v Maroku a uvědoměním si, že musím více prioritizovat.

Dala jsem se dohromady. A začala znovu. Pořádně. Rozhodla jsem se všechno směřovat na další cíl:

---NOVÝ ZÉLAND, GODZONE, mistrovství světa v Adventure race, únor 2023. ---

Letos na mílích jsem viděla, co mi trenér @ondrasekpavel dává. Umí mě odhadnout, posunout. Zpátky mě vrátil po úrazu s kolenem tak, jak bych já sama nikdy nedokázala.

DÍKY TRENÉRE! Pokračuju a těším se co bude 💥

Pořádná jízda? Doufám v to!
... DalšíMéně

Komentovat na Facebooku

Šikovná a statečná

Sluší ti to Marky

Další

PHOTOS

🇬🇧:Here Pavel again, alive, PTL 2021,🇫🇷🇮🇹🇨🇭 - 2nd place! More to 120 hours in the race, in the mountains. What a race, what a course. Still can't fully grasp what was going on. No better photo available yet. We are destroyed but happy with finish. Will be back with more info, once I put some more sleep in (had only 6 hours in last 5 nights)🇨🇿: Tady se hlásí zase Pavel, "na živo". PTL 2021, 🇫🇷🇮🇹🇨🇭, 2. místo! Přes 120 hodin v závodě, v horách. Ty vole to byl závod, pekelná trasa. Pořád úplně nechápu, co to jako bylo. Lepší fotku nemáme. Jsme úplně zničení, ale šťastní v cíli. Díky všem zatím za podporu, pošlu aspoň nějaký info, dám se trochu do kupy (spali jsme 6 hodin za posledních 5 nocí)#utmb #finish #ptl #chamonix #czechmachine

🇬🇧:Here Pavel again, alive, PTL 2021,🇫🇷🇮🇹🇨🇭 - 2nd place! More to 120 hours in the race, in the mountains. What a race, what a course. Still can't fully grasp what was going on. No better photo available yet. We are destroyed but happy with finish. Will be back with more info, once I put some more sleep in (had only 6 hours in last 5 nights)

🇨🇿: Tady se hlásí zase Pavel, "na živo". PTL 2021, 🇫🇷🇮🇹🇨🇭, 2. místo! Přes 120 hodin v závodě, v horách. Ty vole to byl závod, pekelná trasa. Pořád úplně nechápu, co to jako bylo. Lepší fotku nemáme. Jsme úplně zničení, ale šťastní v cíli. Díky všem zatím za podporu, pošlu aspoň nějaký info, dám se trochu do kupy (spali jsme 6 hodin za posledních 5 nocí)

#utmb #finish #ptl #chamonix #czechmachine
...

636 25
This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.
Dlouhý trénink...🙆 Peggy stačí na prošití 1500 metrůMedvědovi na prošití 3000 metrů.Tak kdo že je to vlastně efektivnější? 🤷 Za míň metrů, víc muziky 😂#livigno @tilak_clothes @_edgarpower_ @sensfoods @rock_point @inov8_czech_slovakia

Dlouhý trénink...🙆
Peggy stačí na prošití 1500 metrů
Medvědovi na prošití 3000 metrů.
Tak kdo že je to vlastně efektivnější? 🤷

Za míň metrů, víc muziky 😂

#livigno @tilak_clothes @_edgarpower_ @sensfoods @rock_point @inov8_czech_slovakia
...

99 0

Markéta Marvanováa.k.a. Peggy, is a Czech endurance "ultra" biker, the youngest finisher of the American The Great Divide Tour 2015 (4,418 km) and also its winner in 2017. She combines her performances with organizing charitable fundraising campaigns.

Pavel Paloncý is "The Czech machine".First of all, he is an adventurer, mountain lover,well-known ultrarunner and adventure racer. He is three-time Spine Race champion (2014, 2015, 2018) and has raced in all possible environments. And always knows where his towel is. 

Special thanks to our partners

frank joy

Media Partners

trailrun.cz

Pin It on Pinterest