CORONA OF THE HIMALAYAS

 

Do you know the Everesting challenge, when you climb the height of Everest on a chosen hill? You repeatedly ride up and down until you climb the height of Mt. Everest. Do you think it would be possible to "climb" the whole crown of the Himalayas in this way in six weeks?

120.000+ m     /     3.000+ km     /     42 dní ?

ABOUT

CORONA OF THE HIMALAYAS

Našim cílem je na každém z vybraných 14 alpských stoupáních nastoupat výšku Mt. Everestu. Pojedem v rytmu den jízda, po té dva dny regenerace, přesun a chystání na další výjezd. Celá akce tak zabere 6 týdnů (14 x 1 den výjezd + 14 x 2 dny regenerace/přesun). 14 x 3 = 42 dní. Začínáme 19. dubna.

WHY CORONA?

Climber who climbs all fourteen 8.000meter peaks earns the Crown of the Himalayas. We want to get an imaginary crown by climbing the same meters. Without the pandemic, this project would not have happened, that's why we called it the Corona of the Himalayas.

WE SUPPORT

We got in touch with the Dobrý Anděl (Good Angel) Foundation and during our challenge we will raise funds for children who have had a harder time in life. We will also ride with the EPP app and send points for a good cause. How many points will we score? 

WHICH CLIMBS WILL WE DO?

To jste mohli sami ovlivnit. Vybrali jsme 38 slavných alpských stoupáních, o kterých jsme vás nechali hlasovat na našich sociálních sítích. V konečném výběru jsme to zohlednili a sestavili následující itinerář. 

WHAT ELSE WILL WE DO?

In addition to the climbs themselves, which is hard on its own, we will do research during on human metabolism under such a load. And we will also try to record and photograph the whole event and share these outputs with you.

WHERE YOU CAN FIND US?

Absolutely everywhere. You will be able to track us online using GPS tracking. We will publish all information on our social networks. We will publish summaries here on this website. We will include videos, images, online streams and more.

HOW IT ALL STARTED?

In the autumn of 2020, we completed 2x Everesting on Dlouhé Stráně. We liked it and the idea of getting Crown of the Himalayas in this way born. Utter nonsesne. But it was such good nonsense that there was no way back. 

Máme hotovo! 🙂 Zdolali jsme:

m to climb

kilometres

Energy in KJ

hours of riding

Náš cíl je

jako:

 • 800 x vyjet řevničák
 • 400 x vyjet na Dlouhé Stráně
 • Vyjít 1.200.000 schodů
 • 30 x projet D1
 • 266 x trasa metra C
 • 17.340 x oběhnout fotbalové hřiště
 • 200 porcí edgara
 • 550 μs of operation of Dlouhé Stráně power plant
 • Uvařit 856l vody
 • 5 Tour de France
 • 24,5 dne
 • 73,5 pracovní směny
DĚTI KORONY HIMÁLAJE

DĚTI KORONY HIMÁLAJE

Jeden z nejdojemnějších dní projektu Korona Himálaje je za námi. Po třech měsících jsme se setkali s dětmi z naší sbírky. Až na Dominika, který měl...

V radiožurnálu s Lucií Výbornou

V radiožurnálu s Lucií Výbornou

O kopcích, o sněhu a o sbírce. O tom jsme si povídali s Luckou Výbornou ve středečním vysílání. Zatímco my se na každém ze 14 alpských vrcholcích...

Report z poloviny – video

Report z poloviny – video

Jakých bylo Prvních 7 Everestingů? Na cestě jsme už přes měsíc, trochu jsme si zavzpomínali a shrnuli, i s obrazem, jaká vlastně ta první sedma...

Je vybráno přes 50.000 Kč! Děkujeme!

Je vybráno přes 50.000 Kč! Děkujeme!

  Náš "Himálajing" provází DOBROČINNÁ SBÍRKA pro pět dětí. A vy, naši skvělý dárci, se tak stáváte součástí nejen našeho stoupání, ale i boje o...

FACEBOOK

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
6 dny před
Pavel Paloncy

@ultramonterosa - even though I was here to provide GPS tracking, I had such a great experience. What a festival of mountain running! Elite athletes, open-minded and welcoming people among the staff created such a great atmosphere. One of the experiences to rember.

And if you work in this environment, at some point you simply have to go to the mountains. This time with @roman_evarts and @tomowens100.

#mountain #mountains #race #Ultra #atmosphere #positive #elite #memory
... DalšíMéně

3 týdny před
Pavel Paloncy

🇬🇧:Here Pavel again, alive, PTL 2021,🇫🇷🇮🇹🇨🇭 - 2nd place! More to 120 hours in the race, in the mountains. What a race, what a course. Still can't fully grasp what was going on. No better photo available yet. We are destroyed but happy with finish. Will be back with more info, once I put some more sleep in (had only 6 hours in last 5 nights)

🇨🇿: Tady se hlásí zase Pavel, "na živo". PTL 2021, 🇫🇷🇮🇹🇨🇭, 2. místo! Přes 120 hodin v závodě, v horách. Ty vole to byl závod, pekelná trasa. Pořád úplně nechápu, co to jako bylo. Lepší fotku nemáme. Jsme úplně zničení, ale šťastní v cíli. Díky všem zatím za podporu, pošlu aspoň nějaký info, dám se trochu do kupy (spali jsme 6 hodin za posledních 5 nocí)

#utmb #finish #ptl #chamonix #czechmachine
... DalšíMéně

🇬🇧:Here Pavel again, alive, PTL 2021,🇫🇷🇮🇹🇨🇭 - 2nd place! More to 120 hours in the race, in the mountains. What a race, what a course. Still cant fully grasp what was going on. No better photo available yet. We are destroyed but happy with finish. Will be back with more info, once I put some more sleep in (had only 6 hours in last 5 nights)🇨🇿: Tady se hlásí zase Pavel, na živo. PTL 2021, 🇫🇷🇮🇹🇨🇭, 2. místo! Přes 120 hodin v závodě, v horách. Ty vole to byl závod, pekelná trasa. Pořád úplně nechápu, co to jako bylo. Lepší fotku nemáme. Jsme úplně zničení, ale šťastní v cíli. Díky všem zatím za podporu, pošlu aspoň nějaký info, dám se trochu do kupy (spali jsme 6 hodin za posledních 5 nocí)#utmb #finish #ptl #chamonix #czechmachine

Komentovat na Facebooku

Zachyceni v letu...moc gratuluji!

Those Bells! We were allergic to the for weeks after ! They will haunt ypur mind ! Well done! Incredible time!

Race Insomnia.. as usual 😉 Sleep well & see you tomorrow at the ceremony 🏆

Pavle a Filipe jste Neskuteční 👏 sledovali vás snad všichni a všichni pořádně drželi palce. Byly to nervy, nedokážu si ani ve snu představit, co jste zažívali. 2 místo super, pro mě jste jedničky ⛰🔝🏃

Tohle co jste dokázali to se nedá ani slovy popsat. Velký respekt a megagratulace k 🥈 místu 👍👏

Gratuluji, chtěl jsem se zeptat kolik jste cca z trati běželi a kolik šli? Je to neskutečný..jste borci 💪🎉

Neskuteční borci jste. Super výkon.

Hodně dobrý!!! Užijte si sobotní večírek, když nebyl ten páteční🍺🍺

Gratuluji, chlapi! Fakt mazec. Dobře zregenerujte!

Úžasnej výkon, kluci!!!! Dobrou noc. 😉

Gratulace kluci, to opravdu musel být masakr závod 🔝🔝🔝

Toto je mimo mé chápání 🤣 jste asi z jiné planety 👽👽, 💪👏🏆👍

Gratulace 👏

Neskutečni jste!!! Ohromná gratulace!!! 👏🏻👏🏻👏🏻🔥❤️

Gratulace kluci

Congratulations💞

Borci👏🏆🔝

Gratulace!

Mazec, gratuluji☘️☘️

Proste neuveritelna parada 👍👍👏👏

Great job on your Ptl journey I missed no being there this last 2 years Was good to follow your journey Top bombin ..!!congratulations from team ecosse🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿👍🏾🏔💪🚀🇨🇿🍺

Kongratulejšn👍👍👍!

Neskutečný!

🥳🥳🥳

Neuvěřitelné. Gratulace. 🔝

View more comments

3 týdny před
Pavel Paloncy

MÁME JE V CÍLI! ČESKÝ TÝM ULTRA MAŠIN Pavel Paloncý a Filip Šilar to DOKÁZAL!

🥳🥳 304 KM, 24.587 M+ 🔥🔥
Na úžasném druhém místě! S obrovským náskokem na další týmy!! V parádním čase 120:27:35!! Bez spánku při poslední noci!Taková byla jejich účast na #PTL Ultra Trail du Mont Blanc - UTMB

Jsem si jistá, že od středy večer (kdy se to dozvěděli) běželi pro Ondru ❤️

MÁM TAKOVOU RADOST!!!

DĚKUJI VÁM! BYLI JSTE ÚŽASNÉ PUBLIKUM! Bylo mi potěšením pro vás postovat průběh tohoto šíleného podniku.

Moc bych si přála teď klukům osobně gratulovat! Bohužel, tentokrát to nevyšlo. Zrovna startuji ve firemním týmu Messenger na silničním závodě L'etape. Jakmile dojedu a kluci se trochu vyspí, vyzpovídám je alespoň na dálku a nahraji to sem!

Děkuji 🤗
Peggy

edgar. power.
Inov-8 czech & slovakia inov-8 All Terrain Running
Ferrino Outdoor CZ/SK Ferrino Outdoor
Tilak
AZUB BIKE - svět alternativní cyklistiky
Leatherman CZ
Ledlenser
GOAL ZERO CZ
Andrle sport - trénink & koučink
Sens Foods
Climbing Technology CZ
Pivovar Clock
Restart Energy
Trailrun.cz
Olomoucký kraj
ANV Knives
Pavel Ondrasek
... DalšíMéně

MÁME JE V CÍLI! ČESKÝ TÝM ULTRA MAŠIN Pavel Paloncý a Filip Šilar to DOKÁZAL! 🥳🥳 304 KM, 24.587 M+ 🔥🔥Na úžasném druhém místě! S obrovským náskokem na další týmy!! V parádním čase 120:27:35!! Bez spánku při poslední noci!Taková byla jejich účast na #PTL Ultra Trail du Mont Blanc - UTMB Jsem si jistá, že od středy večer (kdy se to dozvěděli) běželi pro Ondru ❤️MÁM TAKOVOU RADOST!!! DĚKUJI VÁM! BYLI JSTE ÚŽASNÉ PUBLIKUM! Bylo mi potěšením pro vás postovat průběh tohoto šíleného podniku.Moc bych si přála teď klukům osobně gratulovat! Bohužel, tentokrát to nevyšlo. Zrovna startuji ve firemním týmu Messenger na silničním závodě Letape. Jakmile dojedu a kluci se trochu vyspí, vyzpovídám je alespoň na dálku a nahraji to sem!Děkuji 🤗Peggyedgar. power. Inov-8 czech & slovakia inov-8 All Terrain Running Ferrino Outdoor CZ/SK Ferrino Outdoor Tilak AZUB BIKE - svět alternativní cyklistiky Leatherman CZ Ledlenser GOAL ZERO CZ Andrle sport - trénink & koučink Sens Foods Climbing Technology CZ Pivovar Clock Restart Energy Trailrun.cz Olomoucký kraj ANV Knives Pavel OndrasekImage attachment

Komentovat na Facebooku

Je to výkon z říše snů, pohádek a sci-fi!!!!! Neskutečný respekt, pánové! Moc gratuluju! Markéta Peggy Marvanová PŘEVELICE děkuju za úžasné a vyčerpávající reporty, díky kterým jsme mohli tuhle ultra mega hyper giga šílenost sledovat! 🤩 Hodně štěstí v závodě přeju.

Gratuluji moc a vubec netusim jak je mozne z lidskeho tela dostat tyhle kosmicke vykony. Jste machri!!!

I've loved watching the team make their way across the map. Lost some sleep but nothing like the Giants. You both are incredible. Absolutely inspiring!!

jsem dojata jaci jstemega ultra borci. gratuluji a Peggy diky za info o dobehu po závodě dneska . mile te potkat osobně

Jako velký fanoušek jsem si to uzila i díky těmto postům 👍 Klukům ještě jednou velký klobouček a obdiv co dokážou. 💪

Markéta Peggy Marvanová říkal jsem si, že pokud se o tý tragédii dozvědí, že je to spíš nakopne a poběží za Ondru.

Diky za provedení závodem. Gratulace a hlavne dobrou regeneraci

Bolo to fantastik a najviac sa teším, že som nevyhrala cvrčky 😀 páni, ste borci

Dekujeme za perfektni report a klukum obrovska gratulace. Neskutecny vykon!

🏆 krasa.. Peggy take ti drzime palce 💪💪

Jsem si jista, ze Ondra jim tam z nebicka drzel pesti a tyhle nase masiny mu tenhle zavod venovali do posledni vteriny. Uprimnou soustrast rodine a pratelum. Nepopsatelne mega obri geatulace Pavlovi a Fipovi. Jakozto letita Pavlova "dot watching" fanynka slzim dojetim a kroutim hlavou uzasem nad takovym vykonem. Neskutecny! Obrovske gratulace 👏👏🏆 Samozrejmne obri diky Markete za skvele reporty a vsem fandum za prima atmosku tady. Jste vsichni bozaci. 🤩

Neuvěřitelný výkon a úspěch pro 🇨🇿 barvy🥈👍💪🙏 Moc děkujeme Peggy za top zprávy po celou dobu a kluci před vámi smekám 1000000 klobouků🎩

Jsou to mega borci, nedovedu si ani představit kolik bolesti je to muselo stat, respekt. Gratuluji ❤🏆

Congratulations on successfully finishing the race! That's great!👏👏👍👍

velká gratulace z Hradce letí 👏👏👏 jste borci! a Peggy, dekujeme za zprávy!

Obrovská gratulace! Tohle je naprostá bomba. Sledoval jsem s napětím a děkuji Markéta Peggy Marvanová za vybraný insight! Boží!

Velká gratulace klukům a taky velký dík za report. 👏

Díky za informace! A gratulace chlapům

Obrovská gratulace letí z Valašska🚀slov netřeba, stroje na výkony🔥👏🏼

Velká gratulace. Neuvěřitelný výkon. Dík moc Peggy za reporty.

Veliká gratulace a smekám klobouk před nimi. A Peggi vám hodně štěstí při dnešním závodě a ve zdravý do cíle

Neskutečný výkon. Jste borci.

Gratuluju! Nadlidský výkon.

Masakr! Neskutecny vykon.

Uzasny! Klukum gratuluji a tobe preju dobrou jizdu.

View more comments

3 týdny před
Pavel Paloncy

Už tam skoro jsou!!! Mají pořádný náskok a posílají nám fotku s díky, že mají tak úžasné fanoušky!!!
🥳💥🔥🥰
... DalšíMéně

Už tam skoro jsou!!! Mají pořádný náskok a posílají nám fotku s díky, že mají tak úžasné fanoušky!!!🥳💥🔥🥰Image attachmentImage attachment

Komentovat na Facebooku

Super jsou to nejlepší borci. Gratuluji k výkonu 👍⛰⛰🏃🔝. Škoda že to nedávali na Live TV nechápu že je nezajímá druhá dvojce na nejdelší trati.

Tataři neví jestli mají v cíli kameru 🤦🏻‍♂️

Well done team fenix Top bombin 👍🏾🏔👣💪🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇨🇿🤣👍🏾

👏👏👏👏👏👏👏

Blahoprejeme, je to mazec!

Obrovské gratulace!!

Neskutečný výkon!!

Congrats to Team Fenix 😉👣👣👣 #ptl2021

120:27:35

To je proste parada

Masakr!!! Jsou neskuteční!! 💪🙏

Kluci jsou v cíli. Bohužel bez videa.

Brutální, uzasny atd 👍👍👍👍

Paráda!!!!!

Nazdaaaaaar kluciiiiii!!! Vypadáte skvěle na to, co máte za sebou!!! Tak teď už to jen doťapat. To už dáte i po kolenou! 💪💪💪💪💪

Amazing 👏🏆👏

View more comments

3 týdny před
Pavel Paloncy

Jó!!! Kluci zdolali poslední mezičas, teď vystoupili na poslední kopec a blíží se do Finiše!
Už jen seběh a rovinka!!! Posledních 13km! 💥🔥🔥💨
... DalšíMéně

Jó!!! Kluci zdolali poslední mezičas, teď vystoupili na poslední kopec a blíží se do Finiše! Už jen seběh a rovinka!!! Posledních 13km! 💥🔥🔥💨

Komentovat na Facebooku

Už jen 4 km!!!!!!! To už je v kapse!!!!! 💪💪💪💪💪💪💪🎉🎉🎉🎉🎊🎊🎉🎊💩

Great performance guys 🏆👏

Magazíni se podle appky od 1:45 nehnuli z místa a zbejvá jim 32 km. Takže asi 😴

go go go

Poslední kilák

Neskuteční ❤️🔝🔝🔝

View more comments

Další
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Brno? Cože? PÉÉÉRFEKTNÍí! Po dlouhé době konečně přednáška. Pátek 24.9. Jezuitská 1, Brno 😉 Odkaz na událost v BIO. ... DalšíMéně

Brno? Cože? PÉÉÉRFEKTNÍí! Po dlouhé době konečně přednáška. Pátek 24.9. Jezuitská 1, Brno 😉 Odkaz na událost v BIO.

Kamarádka Dája Málková, co pro ni děláme sbírku, mi věnovala tuto veselou ovečku. Já bych naopak Dáje chtěla věnovat kuchyň. Takovou, kterou ona sama bude moci používat. Není to lehký oříšek, protože Dája má nemoc, při které jí ochabuje svalstvo. Ale zvládneme to! Pomůžete nám? Už 55 lidí se dosud zapojilo! Ze ❤️ vám děkuji! Link na sbírku najdete zde: www.darujme.cz/projekt/1204892 ... DalšíMéně

Komentovat na Facebooku

Ano pomohu ☘️🍀

Jó! Hory! Sice jen na skok, ale nabíjím se! 😊 Rock Point ... DalšíMéně

Komentovat na Facebooku

takový nezvyk, vidět Tě bez kola? 😃 ... nechybí Ti? 😀

Ze Sokolovská-24-MTB mám fakt radost. Díky parťákovi Vousáčovi za nápad a pozvání, abychom jeli spolu! Sama v kategorii sólo jsem letos jet nechtěla a díky němu to byla příjemná a pěkně rychlá bikovačka. Ostatně, nepamatuju si, že bych někdy byla schopná ujet 221 terénních km průměrnou rychlostí 20km/h. To se povedlo prostě jen díky atmosféře!

Díky všem za fandění!
ISOMA
Rock Point
Mojekolo.cz
Lapierre
KALAS Sportswear
Bikebrothers Import
Schindler Sport
ESI Grips CZ, SK
Knog CZ, SK
Tilak
MESSENGER CZ
SIR JOSEPH s.r.o.
Continental pneumatiky CZ
Olomoucký kraj
... DalšíMéně

Ze Sokolovská-24-MTB mám fakt radost. Díky parťákovi Vousáčovi za nápad a pozvání, abychom jeli spolu! Sama v kategorii sólo jsem letos jet nechtěla a díky němu to byla příjemná a pěkně rychlá bikovačka. Ostatně, nepamatuju si, že bych někdy byla schopná ujet 221 terénních km průměrnou rychlostí 20km/h. To se povedlo prostě jen díky atmosféře!Díky všem za fandění!ISOMARock PointMojekolo.czLapierreKALAS SportswearBikebrothers ImportSchindler SportESI Grips CZ, SKKnog CZ, SKTilakMESSENGER CZSIR JOSEPH s.r.o.Continental pneumatiky CZOlomoucký krajImage attachmentImage attachment

Komentovat na Facebooku

To mi rekni, jaktoze jsem na trati videl porad jen Tebe? 🙂

Je-li jste parádně klobouk dolů .

Super výkon. Litala si krásně jak 🚀💪🏻🤩

Další

PHOTOS

🇬🇧:Here Pavel again, alive, PTL 2021,🇫🇷🇮🇹🇨🇭 - 2nd place! More to 120 hours in the race, in the mountains. What a race, what a course. Still can't fully grasp what was going on. No better photo available yet. We are destroyed but happy with finish. Will be back with more info, once I put some more sleep in (had only 6 hours in last 5 nights)🇨🇿: Tady se hlásí zase Pavel, "na živo". PTL 2021, 🇫🇷🇮🇹🇨🇭, 2. místo! Přes 120 hodin v závodě, v horách. Ty vole to byl závod, pekelná trasa. Pořád úplně nechápu, co to jako bylo. Lepší fotku nemáme. Jsme úplně zničení, ale šťastní v cíli. Díky všem zatím za podporu, pošlu aspoň nějaký info, dám se trochu do kupy (spali jsme 6 hodin za posledních 5 nocí)#utmb #finish #ptl #chamonix #czechmachine

🇬🇧:Here Pavel again, alive, PTL 2021,🇫🇷🇮🇹🇨🇭 - 2nd place! More to 120 hours in the race, in the mountains. What a race, what a course. Still can't fully grasp what was going on. No better photo available yet. We are destroyed but happy with finish. Will be back with more info, once I put some more sleep in (had only 6 hours in last 5 nights)

🇨🇿: Tady se hlásí zase Pavel, "na živo". PTL 2021, 🇫🇷🇮🇹🇨🇭, 2. místo! Přes 120 hodin v závodě, v horách. Ty vole to byl závod, pekelná trasa. Pořád úplně nechápu, co to jako bylo. Lepší fotku nemáme. Jsme úplně zničení, ale šťastní v cíli. Díky všem zatím za podporu, pošlu aspoň nějaký info, dám se trochu do kupy (spali jsme 6 hodin za posledních 5 nocí)

#utmb #finish #ptl #chamonix #czechmachine
...

630 25
Brno? Cože? PÉÉÉRFEKTNÍí! Po dlouhé době konečně přednáška. Pátek 24.9. Jezuitská 1, Brno 😉 Odkaz na událost v BIO.

Brno? Cože? PÉÉÉRFEKTNÍí! Po dlouhé době konečně přednáška. Pátek 24.9. Jezuitská 1, Brno 😉 Odkaz na událost v BIO. ...

57 0
Myslíte si, že jsem "šílenec diskomfortu"? Já upřímně nevím. To co dělám mi přijde tak nějak normální. Každopádně jsem měla čest být v tomto podcastu a jsem z toho nadšená. Díky za pozvání a opravdu skvělý otázky! K poslechnutí na Spotify a na všech streamovacích platformách, Apple Podcast, Google Podcasts, Anchor.fm, Pocketcasts... https://open.spotify.com/show/7auNQODB8uquBQfPOh57GQ?fbclid=IwAR3GwGx6XTja7x_4YpG3ux48zxKcmyQbrYauqCRfHnu9ZW0lMeSXcU5eiqs

Myslíte si, že jsem "šílenec diskomfortu"? Já upřímně nevím. To co dělám mi přijde tak nějak normální. Každopádně jsem měla čest být v tomto podcastu a jsem z toho nadšená. Díky za pozvání a opravdu skvělý otázky! K poslechnutí na Spotify a na všech streamovacích platformách, Apple Podcast, Google Podcasts, Anchor.fm, Pocketcasts... https://open.spotify.com/show/7auNQODB8uquBQfPOh57GQ?fbclid=IwAR3GwGx6XTja7x_4YpG3ux48zxKcmyQbrYauqCRfHnu9ZW0lMeSXcU5eiqs ...

68 2
Podcast šílenci diskomfortu bude brzo venku! Ale ještě než bude, mám tu pro vás upoutávku a zároveň pozvánku na akci Okolo Měsíce na kole. ;)

Podcast šílenci diskomfortu bude brzo venku! Ale ještě než bude, mám tu pro vás upoutávku a zároveň pozvánku na akci Okolo Měsíce na kole. 😉 ...

45 0

Markéta Marvanováa.k.a. Peggy, is a Czech endurance "ultra" biker, the youngest finisher of the American The Great Divide Tour 2015 (4,418 km) and also its winner in 2017. She combines her performances with organizing charitable fundraising campaigns.

Pavel Paloncý is "The Czech machine".First of all, he is an adventurer, mountain lover,well-known ultrarunner and adventure racer. He is three-time Spine Race champion (2014, 2015, 2018) and has raced in all possible environments. And always knows where his towel is. 

Special thanks to our partners

frank joy

Media Partners

trailrun.cz

Pin It on Pinterest