DĚTI KORONY HIMÁLAJE
Publikováno od Peggy
23. 7. 2021

Jeden z nejdojemnějších dní projektu Korona Himálaje je za námi. Po třech měsících jsme se setkali s dětmi z naší sbírky. Až na Dominika, který měl několik dní teplotu, jsme měli možnost vidět pokroky u všech dětí, pro které jsme vybírali.

 

Co přesně se u dětí za tři měsíce změnilo?

 

Matýska jsme v den našeho setkání na chvilku vytáhli z právě probíhající rehabilitace. Za dobu co jsme ho neviděli se naučil krátce chodit ve speciálních ortézách a s chodítkem. Humor ho neopustil. V jeho přítomnosti nám bylo opět moc fajn. Tvrdě maká. Své nohy napne výrazně více než předtím. Už se těším, jak se jednou půjdeme společně projít! S jeho zápalem to bude brzy.

 

 

Tonička, dívenka mého srdce, mi při přivítání řekla, že by chtěla taky obejmout. Zrovna jsem se vítala objetím s její zdravou sestrou. To mě od Toničky pohladilo hned dvakrát. Zaprvé, moc ráda jsem ji objala. Zadruhé, bylo slyšet, jak se Tonička zlepšila v mluvení. To nejdojemnější ale přišlo až záhy. Při loučení a dalším objetí mi tato princezna řekla „mám tě ráda“ a když jsem ji odpověděla, že já jí taky mám moc ráda, objala mě tak pevně, že jsem tomu těžko dokázala uvěřit. Je tak drobná a přitom tak silná.

 

 

Adrianka se také neuvěřitelně zlepšila. A to tak moc, že jsme byli z toho úplně v šoku (pozitivně) na první pohled. Kam se pohybově i komunikačně posunula za ty tři měsíce je obdivuhodný a s napětím budeme čekat, jakých výsledků tato bojovnice dosáhne po nadcházejícím dvojbloku rehabilitací v Axonu. Zatím ještě tato dívenka nemluví, ale po prázdninách nastoupí do školy, což se úžasné!

 

 

Maruška dál usilovně pracuje na své budoucnosti. Mimo téměř každodenní vydělávání na brigádě plánuje vše potřebné k tomu, aby mohla brzy opustit dětský domov a postavit se na vlastní nohy. Všechna čest, jak do to dospělého života jde.

 

 

Dominik měl teplotu, takže jsem ho neviděli tento den naživo, ale při posledním videohovoru jsme viděli, že rehabilitace pro něho měla velký smysl. Začal totiž chodit!

NAŠI MILÍ DÁRCI, MOC VÁM DĚKUJEME!

Děti, fandíme vám v dalším cvičení!

 

Sbírka ještě chvíli zůstane otevřená na:
https://www.darujme.cz/projekt/1204613

 

Pin It on Pinterest

Share This